Scirocco, czyli bardziej dynamicznie stylizowana propozycja Volkswagena w segmencie aut kompaktowych w momencie debiutu zyskała sobie wielu nowych sympatyków. Wraz z Passatem CC stanowiła odświeżenie gamy opierającej się na Golfie czy standardowym Passacie. Właściciel tego egzemplarza wyposażonego w dwulitrową benzynę TSI zdecydował się na nowy, aktywny układ wydechowy turbo-back (rozpoczynający się bezpośrednio za turbosprężarką) w wersji aktywnej – czyli z klapą umożliwiającą jej zamknięcie lub otworzenie w zależności od potrzeb. Wybór padł na wersję rezonowaną układu wydechowego, czyli zawierającą środkowy tłumik/rezonator niwelujący uciążliwy dla ludzkiego echa „efekt drona”.

Dwuwarstwowa osłona termiczna jest wykonana jest ze stalowej blachy (0,15 mm grubości) oraz umieszczonej pod nią maty silikatowej. Dzięki połączeniu tych dwóch materiałów możemy w znacznym stopniu ograniczyć nagrzewanie się elementów umiejscowionych w bezpośrednim otoczeniu elementów układu wydechowego. W porównaniu do powszechnie stosowanych bandaży termoizolacyjnych znacznie lepiej zatrzymuje wysoką temperaturę wewnątrz elementu na którym została wykonana. Skuteczność tego rozwiązania potwierdziliśmy w dedykowanym materiale filmowym, dostępnym na naszym YouTube.

Pełna specyfikacja układu wydechowego turbo-back Baq Exhaust:
– wysoko przepustowy downpipe wraz z opcjonalną osłoną termiczną,
– środkowa sekcja układu wydechowego w wersjirezonowanej,
– końcowa sekcja układu wydechowego w wersji aktywnej,
– dwie tytanowe końcówki układu wydechowego o średnicy 4″ (101mm) z pogrubioną ścianką boczną.

Jeżeli jesteś zainteresowany podobną modyfikacją swojego samochodu – koniecznie się z nami skontaktuj. Fachowo doradzimy najlepsze rozwiązanie, przedstawimy możliwości oraz wycenimy poszczególne warianty. Nie zwlekaj!
info@baq-garage.pl
+48 500-569-975