Niniejsza realizacja to doskonały przykład na to, że brzmienie można (i trzeba!) poprawić w każdym samochodzie. W samochodzie zainstalowaliśmy aktywny układ wydechowy turbo-back (rozpoczynający się bezpośrednio za turbosprężarką) w wersji aktywnej – czyli z klapą umożliwiającą jej zamknięcie lub otworzenie w zależności od potrzeb. Właściciel zdecydował się na wersję rezonowaną układu wydechowego. Poprawiliśmy brzmienie pod obciążeniem przy tym zachowując pełne zdolności użytkowe samochodu – priorytetem było zachowanie pełnej funkcjonalności samochodu na co dzień.

Dwuwarstwowa osłona termiczna jest wykonana jest ze stalowej blachy (0,15 mm grubości) oraz umieszczonej pod nią maty silikatowej. Dzięki połączeniu tych dwóch materiałów możemy w znacznym stopniu ograniczyć nagrzewanie się elementów umiejscowionych w bezpośrednim otoczeniu elementów układu wydechowego.

W porównaniu do powszechnie stosowanych bandaży termoizolacyjnych znacznie lepiej zatrzymuje wysoką temperaturę wewnątrz elementu na którym została wykonana. Skuteczność tego rozwiązania potwierdziliśmy w dedykowanym materiale filmowym, dostępnym na naszym YouTube – kliknij w miniaturę poniżej.

Pełna specyfikacja układu wydechowego turbo-back Baq Exhaust:
– downpipe ze sportowym katalizatorem spełniającym normę emisji spalin Euro 5, wraz z opcjonalną osłoną termiczną,
– środkowa sekcja układu wydechowego w wersji aktywnej,
– końcowa sekcja układu wydechowego w wersji rezonowanej,
– dwie podwójne końcówki double-wall w satynowym wykończeniu o średnicy 3,5″ (89mm).

Jeżeli jesteś zainteresowany podobną modyfikacją swojego samochodu – koniecznie się z nami skontaktuj. Fachowo doradzimy najlepsze rozwiązanie, przedstawimy możliwości oraz wycenimy poszczególne warianty. Nie zwlekaj!
info@baq-garage.pl
+48 500-569-975

Złoty polski
Euro