Historia tego kontrowersyjnego modelu rozpoczęła się w 2007 roku, gdy na rynek trafiła pierwsza generacja X-piątki ze ściętym dachem. Można powiedzieć, że prekursorem tego trendu nie było BMW, lecz Mercedes kilka lat wcześniej prezentując wówczas CLSa. X6, czyli SUV w stylu coupe wniósł sporo świeżości na rynek. BMW wstrzeliło się w idealny moment. SUV-y stawały się coraz popularniejszymi samochodami.

Mimo, iż to pełnoprawna „eMka”, brzmienie fabrycznego wydechu po prostu rozczarowuje. Ze względu na przebieg samochodu poniżej 100 kilometrów oraz chęć zachowania gwarancji producenta pojazdu, wykonaliśmy układ wydechowy OPF/GPF back, rozpoczynający się za filtrami cząstek stałych. Takie rozwiązanie w pewnym stopniu ogranicza potencjał nowego wydechu – jednak zawsze istnieje możliwość rozszerzenia modyfikacji o początkową sekcję zawierającą downpipe oraz OPF/GPF delete. Po modyfikacji samochód w końcu „gada” jak należy! Nowy układ wydechowy został w pełni zintegrowany pod fabryczny sterownik zarządzający pracą klap w zależności od wybranego trybu jazdy oraz obciążenia pod którym pracuje silnik.

Pełna specyfikacja układu wydechowego Baq Exhaust:
– fabryczne katalizatory OEM,
– fabryczne filtry cząstek stałych GPF/OPF,
– środkowa sekcja wydechu w wersji nierezonowanej,
– końcowa sekcja wydechu w wersji aktywnej, wraz z adaptacją fabrycznego sterowania trybem pracy układu wydechowego,
– cztery karbonowe końcówki układu wydechowego z pogrubioną ścianką boczną o średnicy 4,5″ (114mm).

Prezentowany film przedstawia nagranie brzmienia w bliźniaczym X5 M Compatition (F95) wyposażonym w cat-back Baq Exhaust.

Identyczna modyfikacja może zostać przeprowadzona w:
– BMW M5 / M5 Competition / M5 CS (F90),
– BMW M8 / M8 Competition (F91, F92, F93),
– BMW X5 M / X5 M Competition (F95),
– BMW X6 M / X6 M Competition (F96),
– BMW M550ix (G30),
– BMW M850ix (G14, G15, G16),
– BMW 750ix (G11, G12),
– BMW X5 M50i (G05),
– BMW X6 M50i (G06),
– BMW X7 M50i (G07),
oraz innych BMW z jednostką V8 Biturbo N63/S63.

Jeżeli jesteś zainteresowany podobną modyfikacją swojego samochodu – koniecznie się z nami skontaktuj. Fachowo doradzimy najlepsze rozwiązanie, przedstawimy możliwości oraz wycenimy poszczególne warianty. Nie zwlekaj!
info@baq-garage.pl
+48 500-569-975

Złoty polski
Euro