Jedna z najgorętszych i najmniej spodziewanych premier 2020 roku to zdecydowanie ten japoński hot-hatch w najlepszym znaczeniu tego słowa. Z zewnątrz Toyota GR Yaris ma tylko kilka elementów wspólnych z cywilnymi odmianami. Rozstaw osi, przednie i tylne reflektory, lusterka boczne i antena radia. Cała reszta wykorzystuje podzespoły innych modeli Toyoty (jak np. napęd zapożyczony z SUVa RAV4), lub została zaprojektowana specjalnie do tego modelu.

Samochód napędza 1,6-litrowa, 3-cylindrowa jednostka, którą wykręcono do… 261 KM i 360 Nm. Na nic większego nie pozwoliła ilość miejsca pod maską. To najmocniejszy trzycylindrowy motor w seryjnym aucie drogowym. Prędkość maksymalna Toyoty to 230 km/h (ograniczona elektronicznie), przyspieszenie do 100 km/h zajmuje zaledwie 5,5 s. Przy masie własnej wynoszącej 1280 kg topowy Yaris ma lepszy stosunek mocy do masy od większości hot hatchy na rynku. W Toyocie współczynnik ten wynosi aż 204 KM na tonę.

W niniejszym egzemplarzu zagościł kompletny układ wydechowy turbo-back Baq Exhaust, zawierający downpipe oraz GPF/OPF delete. Pozwoliło to na uzyskanie fantastycznego, „dzikiego” brzmienia doskonale pasującego do nieokiełznanego charakteru tego auta. Klient zdecydował się na wersję nierezonowaną układu, czyli bez środkowego tłumika. Jednak, pracę wydechu można wyciszyć korzystając z aktywnej klapy umiejscowionej w końcowej sekcji wydechu. Zdjęcia przedstawiają wydech w innym egzemplarzu tego modelu.

Pełna specyfikacja prezentowanego układu wydechowego turbo-back Baq Exhaust:
– wysoko przepustowy downpipe w początkowej sekcji układu wydechowego,
– GPF/OPF delete,
– środkowa sekcja układu wydechowego w wersji nierezonowanej,
– końcowa sekcja układu wydechowego w wersji aktywnej,
– dwie polerowane końcówki układu wydechowego o średnicy 4″ (101mm).

Jeżeli jesteś zainteresowany podobną modyfikacją swojego samochodu – koniecznie się z nami skontaktuj. Fachowo doradzimy najlepsze rozwiązanie, przedstawimy możliwości oraz wycenimy poszczególne warianty. Nie zwlekaj!
info@baq-garage.pl
+48 500-569-975

Koniecznie sprawdź realizacje innych specyfikacji wydechu w tym modelu:

Złoty polski
Euro