Trzeci z rzędu Mercedes jakiego chcemy Wam przedstawić – po V8 w S63 AMG Coupe oraz R4 w CLA250 nie może być inaczej – wyciągamy średnią z powyższego i na podnośnik bierzemy C43 z benzynową V-szóstką pod maską.

C43 AMG w gamie tego producenta to odpowiednik Audi S4 oraz BMW M340i – usportowiony charakter, ponadprzeciętne osiągi, jednak znacznie mniej bezkompromisowy charakter niż w przypadku C63 AMG. Podwójnie doładowana jednostka benzynowa o pojemności trzech litrów oferuje bardzo obiecujące parametry. 367 KM i 520 Nm dostępnych w zakresie 2000-4200 obr./min. daje świetne możliwości przyspieszania praktycznie w każdej sytuacji, mimo charakterystyki przyjemnie akcentującej wyższe prędkości obrotowe. Dzięki zastosowaniu 9-stopniowej, automatycznej skrzyni biegów samochód okazuje się idealnym kompanem na co dzień – przy spokojnej jeździe odwdzięcza się niskim zużyciem paliwa oraz dużym komfortem. Jednak w każdej chwili sprawdzenie wartości deklarowanych przez producenta nie stanowi problemu.

Dokładnie to samo można można powiedzieć o kompletnym, aktywnym układzie wydechowym turbo-back Baq Exhaust, dedykowanym do tego modelu. W trybie komfortowym mówimy o dźwięku zbliżonym do seryjnego brzmienia, natomiast prawdziwa zabawa rozpoczyna się po ustawieniu trybu pracy układu napędowego w sport. Brzmienie wydechu w obu trybach pracy zostało pozbawione wszelkich uciążliwych dla ludzkiego ucha częstotliwości, z którymi borykają się produkty konkurencji. Sportowe katalizatory 200cpsi spełniające normę emisji spalin Euro 4 pozwalają na znaczną poprawę przepustowości układu wydechowego względem fabrycznych, mocno restrykcyjnych katalizatorów.

Pełna specyfikacja układu wydechowego turbo-back Baq Exhaust:
– downpipe ze sportowymi katalizatorami spełniającymi normę emisji spalin Euro 4,
– środkowa sekcja wydechu w wersji nierezonowanej (bez tłumików środkowych),
– końcowa sekcja wydechu w wersji aktywnej,
– układ wydechowy dopasowany pod fabryczne końcówki/maskownice w tylnym zderzaku.

Jeżeli jesteś zainteresowany podobną modyfikacją swojego samochodu – koniecznie się z nami skontaktuj. Fachowo doradzimy najlepsze rozwiązanie, przedstawimy możliwości oraz wycenimy poszczególne warianty. Nie zwlekaj!
info@baq-garage.pl
+48 500-569-975

Bonusowo: kilka strzałów z prac przy samochodzie.

a