Drugi wpis z BMW M5 Competition (F90), które prezentowaliśmy Wam już jakiś czas temu. Wówczas w samochodzie wykonaliśmy układ wydechowy rozpoczynający się za fabrycznymi katalizatorami, teraz dokończyliśmy dzieło i do cat-back’a dołączył komplet wysoko przepustowych downpipe zastępujących fabryczne katalizatory. Ze względu na nietypową budową silnika N63/S63, (w których kolektory ssące znajdują się po zewnętrznej stronie silnika, a wydech idzie do wewnątrz, tam gdzie normalnie byłby kolektor ssący) downpipe zostały zabezpieczone osłonami termicznymi, których skuteczność potwierdziliśmy w dedykowanym materiale.

Nie rozminiemy się z prawdą, jeżeli napiszemy że to jedno z najmocniejszych (o ile nie najmocniejsze) i najszybszych BMW M5 F90 jeżdżące w naszej części Europy. Po modyfikacjach obejmujących:
– montaż kompletnego układu wydechowego Baq Exhaust,
– montaż dolotu Eventuri,
– napisanie indywidualnej mapy i strojenie,
– poprawienie wulgarności wydechu ze strzałami Pop&Bang,
– wyprogramowanie sond,
– wyprogramowanie filtra OPF,
– wyłączenie irytującego Start – Stop,
samochód legitymuje się mocą na poziomie +800KM! oraz 830Nm.. Efekt?

Niepozorny sedan legitymuje się lepszymi wynikami niż np. Lamborghini Aventador SVJ. Warto dodać, iż pomiary były zrobione zimą, w styczniu, na zimowych oponach. Uzyskany wynik bazował na seryjnych turbosprężarkach, kolektorach i chłodzeniu! Jeżeli te elementy również zostałyby poddane modyfikacji, realny do uzyskania wynik to ponad 1000 koni mechanicznych, jednak dla bezpieczeństwa, warto byłoby wówczas zakuć silnik, by nie obawiać się o jego żywotność.

Po modyfikacjach samochód w końcu brzmi jak na takiego potwora przystało:

Pełna specyfikacja układu wydechowego Baq Exhaust:
– downpipe zabezpieczone osłonami termicznymi w początkowej sekcji,
– środkowa sekcja wydechu w wersji nierezonowanej,
– końcowa sekcja wydechu w wersji aktywnej, wraz z adaptacją fabrycznego sterowania trybem pracy układu wydechowego,
– cztery karbonowe końcówki układu wydechowego o średnicy 4″.

Modyfikacja samochodu zostały przeprowadzone we współpracy z firmą BMG Tuning Wrocław. Jeżeli jesteś zainteresowany podobną modyfikacją swojego samochodu – koniecznie się z nami skontaktuj. Fachowo doradzimy najlepsze rozwiązanie, przedstawimy możliwości oraz wycenimy poszczególne warianty. Nie zwlekaj!
info@baq-garage.pl
+48 500-569-975


Złoty polski
Euro