Nadal trzymamy tempo i nie zamykamy tematu Mpower… Czyli kolejne konie ze stajni BMW.

Pierwsze BMW M3 pojawiło się w 1985 roku. Obecnie istnieją już 4 generacje tych pojazdów. Moc waha się od 195 KM w najstarszym modelu E30 do 450 KM w modelu M3 GTS (E92). Produkcja została zakończona we wrześniu 2013 roku. BMW ogłosiło, że nazwa M3 w kolejnej generacji odnosić będzie się tylko do wersji sedan, wersja coupé otrzyma nazwę M4.

M3 E30 Jest to model z największa liczbą zwycięstw w historii koncernu BMW oraz najbardziej utytułowane auto w klasie samochodów turystycznych. Jest jednym z najbardziej udanych samochodów sportowych, jakie kiedykolwiek startowały w wyścigach serii DTM.

W BMW e30 M3, które do nas zawitało, było już w większości przygotowane do sportu, a nam przyszło postawić kropkę nad i… czy może ostatnią kreskę przy znaczku M3. Na zamówienie został wykonany kompletny układ wydechowy ze stali kwasoodpornej. Nowe, lepsze odprowadzenie spalin ma wpływ zarówno na pracę silnika jak i dźwięk całego układu wydechowego. Układ choć przelotowy, to jego głośność mieści się w normach drogowych. Oczywiście efekt wizualny również jest nie bez znaczenia… ale to już pozostawiamy wam do oceny w poniższej fotorelacji.

Złoty polski
Euro