Legendarna Gelenda to nie tylko najbardziej widowiskowe wersje AMG, lecz przede wszystkim terenówki z krwi i kości, doprawione szczyptą luksusu. Model W460 został zaprojektowany w latach 70 ubiegłego wieku przez Mercedesa we współpracy z austriacką firmą Steyr-Daimler-Puch na potrzeby wyposażenia armii. Z czasem Niemcy zauważyli, że Gelenda może służyć nie tylko w wojsku, w terenie czy ekstremalnych warunkach, ale po dodaniu kilku gadżetów można by zrobić z tego auta niezniszczalną, ale jednocześnie praktyczną i luksusową terenówkę. Tak właśnie w 1990 roku narodził się model W463. Nowsze wersje miały już stały napęd na cztery koła, który wprowadzony został dopiero w 1989 roku. Wcześniejszy W460 nie posiadał centralnego mechanizmu różnicowego, przez co podczas normalnego użytkowania napędzana była jedynie tylna oś, przednią oś można było dołączyć.

Pod maską prezentowanego egzemplarza pracuje sześciocylindrowa, rzędowa jednostka wysokoprężna (G300 TD) o pojemności trzech litrów oraz mocy 177KM. Parametry może i nie zapewniają ekstremalnych osiągów, jednak nie o to chodzi – trwałość oraz solidność to najważniejsze atrybuty tego modelu. Również w podobnych słowach można opisać kompletny układ wydechowy Baq Exhaust, wykonany w całości ze stali kwasoodpornej. W tym przypadku nie chodziło o popcorn czy też strzały z wydechu – priorytetem był spokój na bardzo długi czas. Właściciel zdecydował się również na dołożenie sportowego katalizatora spełniającego normę emisji spalin Euro 4. Na każdy układ wydechowy Baq Exhaust udzielamy dożywotniej gwarancji producenta. Mimo ucywilizowania samochodu, na przestrzeni blisko 40 lat produkcji, nie zatracił on swojego charakteru.

Jeżeli jesteś zainteresowany podobną modyfikacją swojego samochodu – koniecznie się z nami skontaktuj. Fachowo doradzimy najlepsze rozwiązanie, przedstawimy możliwości oraz wycenimy poszczególne warianty. Nie zwlekaj!
info@baq-garage.pl
+48 500-569-975

Złoty polski
Euro