Po kilku latach przerwy od obecności tej brytyjskiej marki w klasie średniej, w 2014 roku Jaguar zaprezentował świeżą propozycję dla osób znudzonych kolejnymi generacjami C-Klas, Trójek oraz A-czwórek. XE to zupełnie nowy, dopracowany model, który nie ma nic wspólnego z mniej prestiżowymi przedstawicielami segmentu, a zamiast tego nawiązuje bardziej do modeli wyższych klas. Skojarzenie z większym bratem, modelem XF to najlepszy dowód na to, że mamy do czynienia z prawdziwym Jaguarem. Warto zaznaczyć, iż doskonale wyglądająca, mająca 2,8-metrowy rozstaw osi karoseria XE została wykonana w 75 proc. z aluminium. Dzięki temu jest nie tylko lekka, ale także sztywniejsza co wpływa bezpośrednio na zwiększenie sztywności auta i wyższy poziom bezpieczeństwa.

Elegancki sedan został skonfigurowany z dwulitrową jednostką benzynową o mocy 240KM, zapewniającą właściwe osiągi niezależnie od sytuacji. Właściciel zdecydował się na podkreślenie charakteru samochodu za pomocą nowego układu wydechowego Baq Exhaust. Wybór padł na aktywny układ wydechowy w wersji nierezonowanej (bez tłumika w środkowej sekcji), rozpoczynający się za fabrycznym katalizatorem. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie znacznej poprawy brzmienia samochodu przy jednoczesnym zachowaniu pełnej gwarancji / homologacji producenta samochodu. Brzmienie wydechu w każdej sytuacji można przystosować do bieżących potrzeb. Również w przypadku kontroli policyjnej czy też badania technicznego wymiana wydechu cat-back pozwala na brak jakichkolwiek problemów. Układ wydechowy a właściwie jego końcówki zostały dopasowane pod nowy dyfuzor wykonany z włókna węglowego.

Pełna specyfikacja układu wydechowego cat-back Baq Exhaust:
– fabryczny katalizator,
– środkowa sekcja wydechu w wersji nierezonowanej (bez tłumika środkowego),
– końcowa sekcja wydechu w wersji aktywnej, ze zdalnie sterowaną przepustnicą,
– dwie końcówki układu wydechowego double-wall o średnicy 4,5″ (114mm) w satynowym wykończeniu.

Jeżeli jesteś zainteresowany podobną modyfikacją swojego samochodu – koniecznie się z nami skontaktuj. Fachowo doradzimy najlepsze rozwiązanie, przedstawimy możliwości oraz wycenimy poszczególne warianty. Nie zwlekaj!
info@baq-garage.pl
+48 500-569-975


Złoty polski
Euro