Wielokrotnie na samochody czysto rekreacyjne typu Mazda MX5 czy Porsche 911 zwykło się mówić „zabawka”. To określenie w przypadku niniejszego pojazdu chyba nie jest wystarczające.

Marka Can-Am (BRP) jest jednym z głównych producentów pojazdów segmentu SSV, oferując linię off-roadowych maszyn typu Maverick. Powstały aby cieszyć dynamiczną i pewną jazdą po trudnym terenie. Niestraszne im ani piaski pustyni, ani głębokie błoto. W każdych warunkach radzą sobie świetnie, oferując niezrównaną radość zarówno kierowcy, jak i pasażerowi. Połączenie imponujących osiągów oraz ponadprzeciętnego wyglądu sprawia, że Maverick X3 jest jednym z najbardziej kultowych i rozpoznawalnych pojazdów tego typu.

Nie wspomnieliśmy jeszcze co napędza ten nietypowy samochód – mianowicie, trzycylindrowa jednostka o pojemności 0,9 litra i mocy ok. 210KM. W pojeździe wykonaliśmy aktywny układ wydechowy, rozpoczynający się bezpośrednio za turbosprężarką. Aktywny wydech zapewnia możliwość wyciszenia wydechu w trakcie poruszania się po drogach publicznych – Maverick jest w pełni homologowany i zarejestrowany. Dopiero w terenie można cieszyć się pełnią jego możliwości.

Specyfikacja układu wydechowego:
– kompletny układ wydechowy turbo-back w wersji aktywnej,
– jedna podwójna, polerowana końcówka układu wydechowego po lewej stronie.

Montaż układu wydechowego wymaga demontażu osłony. Dostępna jest również wersja z jedną, centralną końcówką układu wydechowego.

Jeżeli jesteś zainteresowany modyfikacją układu wydechowego w pojeździe Can-Am – napisz do nas: info@baq-garage.pl

Złoty polski
Euro