Po nieco dłuższej, wakacyjno-urlopowej przerwie wracamy z nowymi, świeżymi relacjami z najlepiej brzmiącymi samochodami. Na pierwszy rzut, M2 Competition uzbrojona w kpl. aktywny układ wydechowy Baq Exhaust. Czym tak naprawdę różni się wersja Competition od standardowej M2-jki? Przede wszystkim jednostką napędową – pracuje tu silnik S55, będący ewolucją N55 stosowanego w min. zwykłej M2 czy 335i/435i. Osiąga tu moc na poziomie 410KM, jednak niczym nadzwyczajnym są egzemplarze z mocno obłożoną „piątką z przodu”. Na marginesie dopowiemy, że S55 stosowany był również w M3 F80 czy M4 F82/F83.

Naszym zadaniem było wykonanie kompletnego układu wydechowego w wersji aktywnej, wraz z adaptacją nowego wydechu pod fabryczny sterownik zarządzający pracą klap w zależności od wybranego trybu jazdy oraz obciążenia pod którym pracuje silnik. Rezygnacja z fabrycznych katalizatorów oraz zastąpienie ich wysoko przepustowym zestawem downpipe pozwala wykorzystać pełny potencjał jednostki napędowej. Na zdjęciach widoczna jest rezonowana wersja układu, czyli wraz z tłumikiem środkowym (rezonatorem) niwelującym do zera uciążliwy dla ludzkiego ucha „efekt drona”, z którym nie radzą sobie produkty konkurencji. Układ wydechowy został zakończony czterema karbonowymi końcówkami układu wydechowego o średnicy 4″ (101mm), doskonale komponującymi się z elementami nadwozia wykonanymi z tego materiału.

Pełna specyfikacja układu wydechowego Baq Exhaust:
– downpipe zastępujące fabryczne katalizatory w początkowej sekcji,
– środkowa sekcja wydechu w wersji rezonowanej,
– końcowa sekcja wydechu w wersji aktywnej, wraz z adaptacją fabrycznego sterowania trybem pracy układu wydechowego,
– cztery karbonowe końcówki układu wydechowego o średnicy 4″ (101mm).

Identyczna modyfikacja może zostać przeprowadzona w dowolnym samochodzie z silnikiem S55:
– BMW M2 (F87) Competition / CS,
– BMW M3 (F80) / Competition / CS,
– BMW M4 (F82/F83) / Competition / CS / GTS / DTM Champion Edition.

Jeżeli jesteś zainteresowany podobną modyfikacją swojego samochodu – koniecznie się z nami skontaktuj. Fachowo doradzimy najlepsze rozwiązanie, przedstawimy możliwości oraz wycenimy poszczególne warianty. Nie zwlekaj!
info@baq-garage.pl
+48 500-569-975

Złoty polski
Euro