Druga generacja RS5 można powiedzieć, wróciła do korzeni. Po eksperymencie Audi z wolnossącym V8 4.2 FSI o którym z perspektywy czasu zostało powiedziane aż za dużo, aktualnie dostępny model wyposażony został w podwójnie doładowaną V6 o pojemności 2,9 litra. Moc obu generacji jest identyczna – wynosi 450KM, jednak maksymalny moment obrotowy wynosi 600Nm i jest to wartość aż o 170Nm lepsza niż w poprzedniku. Warto dodać, iż jednostka jest stosowana min. w PORSCHE PANAMERA.

Jednak, na pewno „V8” z pierwszej generacji nie można odmówić fantastycznego brzmienia z którym prezentowany powyżej model w serii nie może się równać. Jednak, po zainstalowaniu dedykowanego zestawu wysoko przepustowych downpipe sytuacja zmienia się diametralnie. Produkt instalowany jest bez jakichkolwiek przeróbek, zawsze istnieje możliwość bezinwazyjnego powrotu do seryjnego zestawu katalizatorów. Downpipe standardowo wykonane są z zejściem do fabrycznej średnicy, na życzenie możemy wykonać inną średnicę.

Zdjęcia po montażu w Porsche Panamera, z bliźniaczą jednostką 2.9 TFSI:

Jeżeli jesteś zainteresowany podobną modyfikacją swojego samochodu – koniecznie się z nami skontaktuj. Fachowo doradzimy najlepsze rozwiązanie, przedstawimy możliwości oraz wycenimy poszczególne warianty. Nie zwlekaj!
info@baq-garage.pl
+48 500-569-975

Złoty polski
Euro