(Przykładowe zdjęcie Suzuki Samuraj OFF-Road)


 

Wszyscy na co dzień stykamy się z drogami różnego typu. Ale istnieje grupa ludzi, którzy szukają miejsc gdzie ich nie ma… To tam zmienia się podejście do motoryzacji, a prędkość przestaje być ważna.

Niepozornie wyglądający Suzuki Samurai jest w rzeczywistości jedną z najlepszych terenówek świata. Odpowiednio przygotowany, nie ma sobie równych w trudnym i jednocześnie ciasnym terenie. Samochód, który dzięki swojej oryginalności zyskał miano terenowej legendy.

Poniżej filmik jak kultowa konstrukcja radzi sobie w terenie (nie jest to samochód naszego klienta)

Nasz zespół BAQ miał przyjemność dołożyć swoją cegiełkę w budowaniu kolejnego, tym razem dającego frajdę z jazdy nie po drogach, a w miejscach gdzie te się kończą, samochodu z charakterem. Odpowiednio przygotowane zawieszenie, przeniesienie napędu i… mosty utrzymujące cały ciężar nadwozia (zwłaszcza po większych modyfikacjach np. swap) to podstawowe i najistotniejsze elementy w sporcie typu OFF-Road.

Nie mieliśmy okazji uczestniczyć w całej przebudowie Suzuki, ale wykonaliśmy CUSTOMOWE MOSTY według wytycznych klienta. Pracy było sporo, bo to nie była zwykła przeróbka, docinka czy dospawanie elementu, a budowa od podstaw obu mostów. Masa obliczeń, szkiców i testów dała całokształt przede wszystkim wytrzymały i funkcjonalny w trudnym terenie.

Takie jest piękno OFF-Road’u – człowiek nie skupia się na wyglądzie pojazdu, czy jest ubłocony, zarysowany przez gałęzie, albo czy ma czyste szyby… tu liczą się emocje z jazdy w terenie gdzie inni odpuszczają. A gdy seria nie daje rady, trzeba budować coś lepszego… i tutaj BAQsquad dał radę na najwyższym poziomie.

 

Poniżej kilka zdjęć gotowych mostów do Suzuki Samurai, ale warto dodać, że nie jest dla nas problemem wykonać również mosty do Nissan Patrol, Mitsubishi Pajero czy Toyota LandCruiser

 

Konstrukcja do pięknych, polakierowanych nie należy – liczy się praktyczność i wytrzymałość, a te wymogi oba mosty z pewnością spełniają…

Niestety nie mamy zdjęć z zamontowanego mostu, ani jak klient szaleje po bezdrożach, ale jak tylko zdobędziemy taki materiał – na pewno go zobaczycie 😉

 

Masz samochód OFF-Road’owy i chcesz coś ulepszyć? Skontaktuj się z nami!

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Złoty polski
Euro