BMW 540i E39 | Baq Exhaust

Na modyfikację standardowego układu wydechowego trafiła do nas wersja 540i, czyli model stojący o stopień niżej od topowej M5. Obie wersje mogą poszczycić się benzynową V8, jednak 540 to model o zdecydowanie bardziej cywilnym charakterze.

Jego silnik o pojemności 4398 cm3 rozwija moc 286KM oraz moment obrotowy w wysokości 440Nm. W połączeniu z manualną skrzynią biegów zapewnia wyjątkową przyjemność z jazdy. To zdecydowanie rzadsza konfiguracja w przeciwieństwie do częściej spotykanych egzemplarzy z automatyczną skrzynią biegów.

Właściciel tego egzemplarza zdecydował się na nowy, końcowy odcinek układu wydechowego zakończony podwójną, polerowaną końcówką. Po przeprowadzonej modyfikacji samochód urzeka nie tylko doskonałym prowadzeniem, przestrzenią i komfortem ale i fantastycznym pomrukiem wolnossącego silnika. Układ w wersji rezonowanej to bezpieczniejsza, bardziej zachowawcza wersja układu wydechowego jednak w przypadku tego egzemplarza prawdopodobnie już wkrótce środkowe tłumiki zostaną zdemontowane aby cieszyć Właściciela pełnią dźwięku wolnossącej V8 doprawionej wydechem Baq Exhaust.

Złoty polski
Euro