Audi A5 Sportback 2.0 TFSI quattro | Baq Exhaust | Kompletny aktywny układ wydechowy turbo-back

Wejście na rynek Audi A4 generacji B8 przyniosło jednocześnie światu nowy usportowiony model marki. W tym samym roku premierę miało Audi A5, bezpośrednio bazujące na popularnym modelu klasy średniej. Sportowy charakter auta podkreślają szyby boczne pozbawione ramek okiennych. Sukces rynkowy dwudrzwiowego modelu skłonił producenta do zaprezentowania pięciodrzwiowego liftbacka o nazwie Sportback i kabrioleta, dostępnego również w topowych odmianach S5 i RS 5.

W niniejszym egzemplarzu wykonaliśmy cat-back ze zdalnie sterowanymi klapami wydechu który dołączył do już wcześniej zainstalowanego downpipe zastępującego fabryczny katalizator. Wydech został wyprowadzony po obu stronach zderzaka – jak w serii. Cały układ wydechowy, wraz z polerowanymi końcówkami o średnicy 101mm został wykonany ze stali kwasoodpornej – zapewnia to długowieczność. Na zdjęciach widoczna jest jeszcze pierwsza specyfikacja wydechu, bez środkowego rezonatora. Właściciel zdecydował się na dołożenie tłumika w późniejszym czasie – film przedstawia już brzmienie wydechu w finalnej specyfikacji.

Jesteś zainteresowany podobną modyfikacją swojego samochodu? Napisz do nas. Kompleksowo omówimy poszczególne opcje, doradzimy optymalne rozwiązanie oraz wycenimy nowy układ wydechowy Baq Exhaust.

Złoty polski
Euro